"Konec dobrý, všechno dobré"

Bc. Eva Hvorecká  |  Inspirace
image for "Konec dobrý, všechno dobré"

Už nějakou tu dobu se zajímám o přístup zdravotníků k pacientům a jeho rodině (ano, i nás nutričních terapeutů se to týká). Zkušenosti v této problematice mám dobré i špatné. Pravdou ale je, že po každé špatné zkušenosti (kterých je pravděpodobně o něco málo více) se moje rozhořčení stupňuje. V minulém týdnu jsem však měla možnost setkat se s elitou lékařů, kteří se zabývají paliativní péčí, tzn. péčí o umírající pacienty, a najednou jsem se na chvíli ocitla v ideálním světě zdravotnictví.

čtěte více »

 

Studentská asociace nutričních terapeutů

Bc. Eva Hvorecká  |  Základy výživy člověka  |  Pro odborníky
image for Studentská asociace nutričních terapeutů

Po neskutečných peripetiích se nám to podařilo - společně s kolegy jsme založili Studentskou asociaci nutričních terapeutů (SANT)! Zajímá vás, jaké jsou naše vize a cíle a co nás k tomu motivovalo? Tak si ve zkratce můžete přečíst o tom, jak vznik SANT souvisí se studiem a samotnou profesí nutričního terapeuta a nutričního specialisty.

čtěte více »

 

Využití kreatinu u sportovců I. část: Proč ano a proč ne?

Bc. Eva Hvorecká  |  Výživa ve sportu  |  Doplňky stravy  |  Pro odborníky
image for Využití kreatinu u sportovců I. část: Proč ano a proč ne?

Kreatin je sloučenina našemu tělu vlastní, která se tvoří hlavně v játrech, ledvinách a v menším množství také ve slinivce břišní. Účinky kreatinu na náš organismus se začaly studovat od roku 1927. V té době bylo díky tomu poprvé poukázáno na úlohu kreatinové suplementace, která představovala oddálení svalové únavy při intenzivní fyzické zátěži a urychlení regenerace po ní. Abychom si mohli říci, proč je kreatin potenciálně využitelný při fyzické zátěži jako doplněk stravy, je důležité vysvětlit si základní fakta o něm.

čtěte více »

 

Význam výživy při divertikulární chorobě tlustého střeva

Bc. Eva Hvorecká  |  Onemocnění dnešní doby
image for Význam výživy při divertikulární chorobě tlustého střeva

Divertikulární choroba neboli divertikulóza je benigní onemocnění tlustého střeva, při kterém pacient často nepociťuje žádné potíže. Díky významné prevalenci ve vyspělých státech západního světa (10 % populace pod 40 let, 50-70 % populace nad 80 let) se často řadí mezi tzv. civilizační onemocnění (já raději užívám termín „onemocnění dnešní doby“). Jednou z hlavních příčin zvyšujícího se výskytu divertikulózy je náš životní styl a strava chudá na vlákninu.

čtěte více »

 

Seznámení s „trailovým“ během

Bc. Eva Hvorecká  |  Inspirace
image for Seznámení s „trailovým“ během

Od chvíle, co jsem začala běhat, bylo mým snem dostat se dále než do Jeseníků a Beskyd. I když těch příležitostí mám, bohužel, málo, přesto se občas nějaké vyskytnou a opravdu stojí za to! S jednou z nich bych se s vámi chtěla podělit v následujícím článku a nastínit vám tak prostředí trailového běhu.

čtěte více »

 

Sportovci, nezapomínejte v zimě na pitný režim!

Bc. Eva Hvorecká  |  Výživa ve sportu
image for Sportovci, nezapomínejte v zimě na pitný režim!

V zimním období může být pitný režim sportovce poměrně podceňovaný v důsledku menšího pocitu žízně. Připomeňme si tedy význam pitného režimu a na co nezapomínat hlavně v období během zátěže a po zátěži.

čtěte více »

 

Člověk, který hledal cestu ve světě vědy/ve světě alternativy

Eva Hvorecká  |  Inspirace
image for Člověk, který hledal cestu ve světě vědy/ve světě alternativy

Asi po měsíci jsem se konečně proběhla v horách. Úplně jsem zapomněla, jaké inspirace při tom člověk nachází! Když běžím ve městě, tak prostě běžím, běžím na čas. V horách čas neexistuje. Při tom mi došlo, že se neustále peru s určitým paradoxem - Věda vs. Alternativa, který na mě tlačí ze všech stran a vyvolává často zmatenost. A myslím, že nejsem jediná. Každý by chtěl znát odpovědi. Tak můžete číst...:)

čtěte více »

 

Uzeniny a riziko karcinomu - jak je to ve skutečnosti?

image for Uzeniny a riziko karcinomu - jak je to ve skutečnosti?

Přibližně před týdnem proletěla internetem zpráva, že WHO (Světová zdravotnická organizace) zařadila zpracované a červené maso do skupiny s plutoniem z hlediska rizika vzniku rakoviny. Popravdě tyto články nemám moc ráda, jsou napsané příliš populisticky a zbytečně děsí lidi. Uveďme si to tedy na pravou míru.

čtěte více »

 

I školní jídelny potřebují pomoc…

Bc. Eva Hvorecká  |  Základy výživy člověka
image for I školní jídelny potřebují pomoc…

S novelou vyhlášky o školním stravování přišla i nová pravidla pro školní jídelny týkající se dietního stravování. V praxi se nejčastěji jedná o bezlepkové a šetřící diety.

čtěte více »

 

Jogurty

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Jogurty

Jogurt je kysaný mléčný výrobek získaný fermentací mléka, smetany, podmáslí nebo jejich směsí pomocí živých mikroorganismů. Výchozí surovinou může být mléko kravské, kozí, ovčí, kobylí, velbloudí, buvolí, mléko jaků. Označení „jogurt“ pochází z tureckého yoğurt,které má původ ve slovese yoğmak – srážet se, houstnout.

čtěte více »

 

Kloubní výživa

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Doplňky stravy
image for Kloubní výživa

Přípravky označované jako „kloubní výživa“ pomáhají zpomalovat destrukci kloubní chrupavky a navozovat optimální stav jejího metabolismu. Pro skupinu látek s chondroprotektivním účinkem je užívána zkratka SYSADOA (symptomatic slow acting drugs of osteoarthrosis). Využívají se tedy především při léčba osteoartrózy, případně osteoartritidy. Účinnými látkami jsou glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, methylsulfonylmethan (MSM), kyselina hyaluronová a hydrolyzáty kolagenu

čtěte více »

 

Spalovače tuku část II.

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Doplňky stravy
image for Spalovače tuku část II.

Jako spalovače tuku nazýváme potravinové doplňky, které kombinují řadu sloučenin přírodního původu s předpokládanými lipolytickými účinky.

čtěte více »

 

Spalovače tuku část I.

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Doplňky stravy
image for Spalovače tuku část I.

Jako spalovače tuku nazýváme potravinové doplňky, které kombinují řadu sloučenin přírodního původu s předpokládanými lipolytickými účinky.

čtěte více »

 

Arašídová pomazánka

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Arašídová pomazánka

Arašídová pomazánka nebo také burákové máslo (Peanut butter) pochází z USA, konce     19. století. Původními objeviteli pomazánky z plodů podzemnice olejné však byly Aztékové. Největšími konzumenty burákového másla jsou nadále obyvatelé Spojených států amerických a Kanady. Oblíbené je také v Holandsku, Spojeném království. V České republice pomazánce z arašídů postupně také přicházíme „na chuť“.

čtěte více »

 

Prebiotika

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Základy výživy člověka  |  Doplňky stravy
image for Prebiotika

Jako prebiotika označujeme nestravitelné složky stravy, které představující důležitý substrát pro růst a aktivitu střevní mikroflóry – především bifidobakterie a laktobacily. Mezi prebiotika patří některé oligosacharidy – fruktooligosacharidy, inulin, galaktooligosacharidy. K sacharidům s prebiotickými účinky bývají zahrnovány také xylooligosacharidy a laktulóza.

čtěte více »

 

Maltodextrin

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Výživa ve sportu  |  Doplňky stravy
image for Maltodextrin

Jako maltodextriny označujeme řetězce několika jednotek až dvou desítek glukózových jednotek. Maltodextriny využívané v potravinářství se získávají hydrolytickým štěpením škrobů – nejčastěji z brambor, pšenice, kukuřice a rýže. Výsledným produktem je bílý prášek s lehce sladkou příchutí, s nízkou viskozitou a nízkou hodnotou osmotického tlaku. Sacharidy tvoří 95 až 99% procent hmotnosti. Maltodextriny nepřináší žádné bílkoviny, gluten, tuky, vlákninu, ani vitamíny a minerální látky.

čtěte více »

 

Cuketa

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Cuketa

Cuketa je jednoletá plodová zelenina druhu tykev obecná (Cucurbita pepo), která pochází z oblastí střední Ameriky. Cuketa vznikla šlechtěním tykve v Itálii. Označení cuketa pochází z italského zucca – tykev. Cukety mohou dorůstat délky až jednoho metru. Pro kuchyňské využití jsou však nejvýhodnější plody s velikostí do 25 cm, které mají malá a měkká zrníčka, méně vlákniny a jsou lépe stravitelné. Mladé cukety ani není třeba před konzumací loupat. Barva plodů je tmavě nebo světle zelená. Vyšlechtěny byly též „zlaté“ cukety se žlutou či oranžovou barvou.

čtěte více »

 

Tribulus terrestris

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Výživa ve sportu  |  Doplňky stravy
image for Tribulus terrestris

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) roste v širokých oblastech mírného a tropického klimatu Asie, Afriky, Evropy, Austrálie. S největší pravděpodobností pochází z mořských pobřeží Číny a Japonska. Již starověké civilizaci znaly účinky této byliny na lidský organismus. Využívali jej jako diuretikum, tonikum, protizánětlivý lék, k detoxikaci jater, ledvin, k ochraně před rozvojem kardiovaskulárních onemocnění. V podvědomí jsou účinky této byliny k podpoře plodnosti a sexuální stimulace. Sportovci silových disciplín si od extraktu kotvičníku slibují nárůst svalové hmoty a výkonnosti.

čtěte více »

 

Povidla

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Povidla

Švestková povidla mají historii stejně dlouhou, jako je historie pěstování švestek na našem území. Některé prameny uvádí, že povidla byla známa v našich zemích již v době panování Karla IV. Věrohodné jsou však záznamy o výrobě a konzumaci povidel až z 15. století. Povidla pochází z balkánských zemí, s největší pravděpodobností z území dnešního Srbska.

čtěte více »

 

Česnek

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Česnek

Česnek kuchyňský (Allium Sativum) je lidstvu znám již více než 6000 let. Pravlastí česneku jsou s velkou pravděpodobností stepi střední Asie. Odtud se šířil do Číny, Indie, západní Asie, severní Afriky a jižní Evropy. V čínské medicíně se česnek užívá přes 3000 let. Doložená je konzumace česneku ve starověkém Egyptě, Řecku a Římu.

čtěte více »

 
 
1 2 3 4 5 6 8 Další »