HMB

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Výživa ve sportu  |  Doplňky stravy
image for HMB

Pod zkratkou HMB se skrývá sloučenina beta-hydroxy-beta-methyl-butyrát, metabolit esenciální, větvené (BCAA) aminokyseliny leucinu. Zhruba 5% leucinu se přirozeně v lidském organismu konvertuje na HMB, čímž denně vzniká u 70 kg jedince asi 0,2-0,4 g HMB. Hydroxy-methyl butyrát také získáváme ve velmi malém množství z potravin. Nejbohatším zdrojem je rybí maso, citrusové plody a u kojenců mateřské mléko.

čtěte více »

 

CLA

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Doplňky stravy
image for CLA

Konjugovaná kyselina linolová (CLA) je nenasycená mastná kyselina, která se přirozeně vyskytuje především ve svalové a tukové tkáni přežvýkavců. CLA byla poprvé izolována v roce 1987. Pro předpokládané pozitivní účinky na látkovou výměnu člověka je dnes prodávána v koncentrovaných formách v podobě potravinových doplňků.

čtěte více »

 

Cibule

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Cibule

Cibule kuchyňská (Allium cepa) je jedním z nejtradičnějších druhů zeleniny používaných v české kuchyni. Cibule pochází z největší pravděpodobností ze střední Asie. Pro lidskou výživu je využívána již déle než 7000 let. Z historických záznamů lze doložit konzumaci cibule u všech starověkých národů. Již ve středověku byla cibule doporučována také z terapeutických důvodů - pro léčbu bolestí hlavy, kašle, ale i poruchy erekce či ztrátu vlasů.

čtěte více »

 

Iniciativa „Vím, co jím“ získala dalšího partnera

Miroslava Jůnová  |  Základy výživy člověka
image for Iniciativa „Vím, co jím“ získala dalšího partnera

Inspekční a certifikační společnost Bureau Veritas se rozhodla podpořit iniciativu „Vím, co jím“ a stala se jejím partnerem. Zvyšuje se tak snaha ČR o zdravé a vyvážené stravování.

čtěte více »

 

Šmakoun

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Šmakoun

Již déle než 10 let se na českém trhu vyskytují potravinářské výrobky řady Šmakoun. Základem pro jejich výrobu jsou vaječné bílky. Šmakoun original připomíná vzhledem přírodní sýr. Chuť a vůně jsou neutrální. Dle jednotlivých produktů je bílková hmota obohacena o další suroviny – zeleninu, maso, šunku, mouku, škrob, sušené mléko, rostlinné oleje, bylinky a dochucovadla.

čtěte více »

 

Ředkvičky

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Ředkvičky

Jako ředkvičky označujeme kořenovou zeleninou druhu ředkev setá. Název ředkev pochází z latinského radix – kořen. Ředkev setá má velký počet odrůd, různého tvaru, barvy a délky kultivace. Barva kořene se pohybuje od bílé, červené až k fialové. Dužina je nejčastěji bílá, někdy s odstínem do růžova. Ředkev setá pochází z Asie. Domestikována byla v Evropě a to již v době před více než 3000 lety. Na našem území se začala systematicky pěstovat až v druhé polovině 18. století.

čtěte více »

 

Význam redukce nadváhy u obézních diabetiků 2. typu část II.

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Redukce hmotnosti  |  Onemocnění dnešní doby
image for Význam redukce nadváhy u obézních diabetiků 2. typu část II.

Jak již bylo v první části článku naznačeno, obézní diabetici 2. typu mnohem hůře redukují své tukové zásoby než člověk bez diabetu. K tomuto stavu přispívají „šetrné geny“ (s důležitým vlivem prostředí), na jejichž podkladě dochází k rozvoji IR a následné hyperinzulinémie, kterou se organismus snaží překonat sníženou citlivost jaterních, svalových a tukových buněk k inzulinu.

čtěte více »

 

Význam redukce nadváhy u obézních diabetiků 2. typu část I.

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Redukce hmotnosti  |  Onemocnění dnešní doby
image for Význam redukce nadváhy u obézních diabetiků 2. typu část I.

Obezita a diabetes mellitus 2. typu jsou onemocnění látkové výměny, jejichž výskyt v populaci neustále vzrůstá. V České republice trpí obezitou (BMI >30) více než 20% můžu a přes 30% žen. Sečteme-li obezitou s nadváhou (BMI >25), prevalence obou onemocnění dosahuje 70% celkové populace. Nárůst počtu pacientů s diabetem 2. typu zaznamenává v posledních dvou desetiletích velmi výraznou dynamiku. V současné době je v ČR diagnostikováno 850 tisíc diabetiků, z nichž typ „2“ zaujímá přes 90% z celkového počtu. Odhaduje se, že dalších minimálně 100-150 tisíc obyvatel trpí poruchami glukózové tolerance či přímo diabetem a o svém onemocnění neví, protože u nich zatím nebylo diagnostikováno. Obezita a diabetes mellitus 2. typu jsou označovány jako epidemie 21. století, doprovázeny vážnými ekonomickými a sociálními následky.

čtěte více »

 

Tyrosin

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Doplňky stravy
image for Tyrosin

Tyrosin patří mezi základních 22 aminokyselin, které se podílí na syntéze tělesných bílkovin. Je neesenciální, což znamená, že na jeho příjmu stravou nejsme bezpodmínečně závislí. V případě potřeby si lidský organismus dokáže vytvářet tyrosin z jiné aminokyseliny – fenylalaninu.  Děje se tak za pomocí enzymu fenylalanin hydroxylázy.

čtěte více »

 

Pomeranče

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Pomeranče

Plod pomerančovníku pravého (Citrus sinensis) je s největší pravděpodobností hybrid pomela a mandarinky. Pomeranče byly kultivovány v jižní Číně a severovýchodní Indii asi před 4500 lety. V 15. století byly přivezeny portugalskými obchodníky do Evropy a následně se rozšířily na oba americké kontinenty. V současnosti se pěstují ve všech subtropických oblastech světa. Největšími producenty jsou Brazílie, USA, Indie, Mexiko, Čína, Španělsko, Itálie.

čtěte více »

 

NO

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Nárůst svalové hmoty  |  Výživa ve sportu  |  Doplňky stravy
image for NO

Oxid dusnatý (NO) je plyn, který se účastní mnoha biologických procesů v těle člověka. Přirozeně se vytváří v cévním endotelu (vnitřní výstelka cévní stěny), v nervových buňkách a zažívacím traktu z aminokyseliny argininu (spolu s kyslíkem a NADPH) za pomocí enzymů - syntáz oxidu dusnatého.

čtěte více »

 

Sojové nápoje

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Sojové nápoje

Nápoje připravované ze sojových bobů mají v oblastech východní Asie již více než dvou tisíciletou tradici. V posledních 20 letech se vyskytují také na českém trhu. U mnohých spotřebitelů se staly trvalou součástí jídelníčku. Patří mezi ně především příznivci některých alternativních výživových směrů a pacienti, kteří nemohou konzumovat kravské mléko – lidé s intolerancí laktózy, kaseinu či sérových mléčných bílkovin.

čtěte více »

 

Gainery ve výživě vytrvalostních sportovců

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Výživa ve sportu  |  Doplňky stravy
image for Gainery ve výživě vytrvalostních sportovců

Slovo „gainer“ nejčastěji uslyšíte ve společnosti kulturistů a sportovců zaměřených na sílu a rychlost. Na první pohled bychom skutečně těžko očekávali smysluplnost užívání přípravků, které podporují nárůst hmotnosti a aktivní tělesné hmoty (anglicky „to gain“ – nabrat) u cyklistů, běžců či jiných, vytrvalostně orientovaných sportovců. Snahou je být přece co nejlehčí… Kupodivu však i z gainerů mohou mít vytrvalci užitek.

čtěte více »

 

Iontové nápoje

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Výživa ve sportu  |  Doplňky stravy
image for Iontové nápoje

Provozování sportovních činností spotřebovává značné množství energetických zásob. Vedlejším produktem práce kosterní svaloviny je produkce tepla. Aby nedocházelo k přehřátí organismu, je třeba nadměrné teplo vyloučit z těla ven. Největšího ochlazujícího účinku je dosahováno evaporací - odpařováním potu z povrchu těla. Voda v potu je vázána na minerální látky. Proto při pocení neztrácíme pouze vodu, ale rovněž řadu elektrolytů. Nejvýhodnějším prostředkem pro doplnění ztrát vody, sodíku, chloridů, draslíku, hořčíku, vápníku a energie v průběhu fyzického výkonu jsou iontové nápoje.

čtěte více »

 

MCT

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Výživa ve sportu  |  Doplňky stravy
image for MCT

Mastné kyseliny se střední délkou uhlíkatého řetězce (Medium Chain Triglycerides - MCT)  se přirozeně vyskytují v kokosovém, palmojádrovém a částečně mléčném tuku. Mezi MCT náleží mastné kyseliny s počtem uhlíků 6 až 12. MCT lze také získat štěpením mastných kyselin s dlouhou délkou uhlíkatého řetězce, kterou jsou součástí většiny rostlinných tuků. V koncentrované podobě můžeme MCT pořídit ve formě potravinových suplementů – nejčastěji ve formě olejů. Výrobci doplňků stravy přidávají MCT také do některých bílkovino-sacharidových přípravků (gainerů).

čtěte více »

 

Datle

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Datle

Sušené datle již nepovažujeme za exotické ovoce, které si dopřáváme pouze v období vánočních svátků. Díky stabilní nabídce obchodních domů je dnes můžeme zařazovat do jídelníčku v průběhu celého roku. Datle patří mezi nejstarší známé druhy ovoce. Zmiňovány jsou již v Bibli a Koránu. Místem původu datlí je uváděna oblast Mezopotámie, kde byly pěstovány již před 5-6 tisíci léty. Datlovým palmám se nejvíce daří v subtropických a suchých tropických oblastech severní Afriky, Blízkého a Středního východu. V 18. století došlo k jejich rozšíření také do zámoří – především Mexika a Kalifornie.

čtěte více »

 

Mrkev

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Potraviny
image for Mrkev

Mrkev obecná náleží do skupiny kořenové zeleniny. Pochází z Asie, z území dnešního Afghánistánu, Íránu, Pákistánu. Odtud se v 10. až 12. století rozšířila také do Středomoří a ostatních evropských zemí. Dnes se pěstuje po celém světě v oblastech mírného a subtropického klimatického pásma. V průběhu staletí docházelo ke šlechtění původních druhů, jehož výsledkem je současná podoba sladké mrkve s minimálním obsahem dřevnatého jádra. Od konce 20. století se na trhu vyskytuje také tzv. baby carrot, což je mrkev strojově loupaná a seřezána do uniformního cylindrického tvaru.

čtěte více »

 

Ženšen

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Doplňky stravy
image for Ženšen

Ženšen pravý (Panax ginseng, česky označovaný také jako všehoj ženšenový) patří mezi léčivé a stimulační rostliny. Historie ženšenu je velmi dlouhá. Hojně byl a je využíván v asijských kulturách pro léčbu únavy, úlevu od bolestí, zlepšení mentálních funkcí a vitality.

čtěte více »

 

Sport a vegetariánství část III.

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Základy výživy člověka  |  Výživa ve sportu
image for Sport a vegetariánství část III.

Jednoznačně nejdokonalejší „náhražkou“ za maso jsou ostatní živočišné potraviny – vejce a mléčné výrobky. Dostatek všech esenciálních aminokyselin má též sója a výrobky z ní.Na trhu se vyskytují tzv. rostlinná masa. Jsou to většinou výrobky, které se vizuálně snaží podobat skutečnému masu. Nutričně jsou však odlišného složení. Je to proto, že surovinami pro jejich výrobu jsou nejčastěji luštěniny a obilniny. Známy jsou pod obchodními názvy Seitan, Klaso, Tempeh, Robi a jiné. Jejich výhodu je, že neobsahují nasycené mastné kyseliny, cholesterol, dusitany, velké množství soli. Při jejich výrobě a finální tepelné úpravě nevznikají (oproti klasickým masným výrobkům) zdraví škodlivé sloučeniny. Rostlinná masa je dobré do jídelníčku zařazovat. Díky svému původu, však sami o sobě (bez současné konzumace mléčných výrobků a vajec), nezabezpečí fyzicky aktivnímu člověku dostatečnou dodávku biologicky hodnotných bílkovin a dalších látek nacházejících se v živočišných potravinách.

čtěte více »

 

Sport a vegetariánství část II.

Mgr. Vlastimil Chadim  |  Základy výživy člověka  |  Výživa ve sportu
image for Sport a vegetariánství část II.

Pokud člověk netrpí na některá specifická onemocnění, nemá etické či jiné zábrany, lze obecně doporučit konzumovat maso v nízkotučných variantách a malých porcích 4-5x za týden. Do tohoto doporučení počítáme i ryby a rybí výrobky, které by se v našem jídelníčku měly objevit alespoň 1-2x za týden.

čtěte více »