Zamyšlení se nejen nad výživou.

Co přinesl poslední rok

Mgr. Eva Hvorecká  |  Inspirace
image for Co přinesl poslední rok

Alespoň na rok jsem se od své práce a webu, bohužel, odmlčela. Nicméně to bylo pro dobro věci. Důvodem byl hlavně poslední ročník magisterského studia, diplomová práce a státnice. Takže co mi tento rok přinesl?

čtěte více »

 

"Konec dobrý, všechno dobré"

Bc. Eva Hvorecká  |  Inspirace
image for "Konec dobrý, všechno dobré"

Už nějakou tu dobu se zajímám o přístup zdravotníků k pacientům a jeho rodině (ano, i nás nutričních terapeutů se to týká). Zkušenosti v této problematice mám dobré i špatné. Pravdou ale je, že po každé špatné zkušenosti (kterých je pravděpodobně o něco málo více) se moje rozhořčení stupňuje. V minulém týdnu jsem však měla možnost setkat se s elitou lékařů, kteří se zabývají paliativní péčí, tzn. péčí o umírající pacienty, a najednou jsem se na chvíli ocitla v ideálním světě zdravotnictví.

čtěte více »

 

Seznámení s „trailovým“ během

Bc. Eva Hvorecká  |  Inspirace
image for Seznámení s „trailovým“ během

Od chvíle, co jsem začala běhat, bylo mým snem dostat se dále než do Jeseníků a Beskyd. I když těch příležitostí mám, bohužel, málo, přesto se občas nějaké vyskytnou a opravdu stojí za to! S jednou z nich bych se s vámi chtěla podělit v následujícím článku a nastínit vám tak prostředí trailového běhu.

čtěte více »

 

Člověk, který hledal cestu ve světě vědy/ve světě alternativy

Eva Hvorecká  |  Inspirace
image for Člověk, který hledal cestu ve světě vědy/ve světě alternativy

Asi po měsíci jsem se konečně proběhla v horách. Úplně jsem zapomněla, jaké inspirace při tom člověk nachází! Když běžím ve městě, tak prostě běžím, běžím na čas. V horách čas neexistuje. Při tom mi došlo, že se neustále peru s určitým paradoxem - Věda vs. Alternativa, který na mě tlačí ze všech stran a vyvolává často zmatenost. A myslím, že nejsem jediná. Každý by chtěl znát odpovědi. Tak můžete číst...:)

čtěte více »